Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednio przygotowujemy się do Świętego Triduum Paschalnego.

     Dzisiaj można jeszcze złożyć ofiarę „do puszki” na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne. Dziękuję Wam za ofiarność. Do nabycia są wielkanocne „chlebki dobroci” jako pomoc dla działalności Caritas Archidiecezji. Dzisiejszym nabożeństwem pasyjnym będzie Droga Krzyżowa przez Zagrody, Łysaków, Pliszczyn. Początek w kościele od godz. 19.00. Gorąco zapraszam do udziału w niej. W związku z tym nie będzie już Gorzkich Żali.

     Od Wielkiego Poniedziałku do W. Środy od godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi świętej.

     Bardzo zapraszam do udziału w Liturgii Triduum Sacrum. Święta Paschalne to najważniejsze Święta chrześcijan, które są nie tylko naszym obowiązkiem, ale darem i łaską. Od W. Czwartku aż do W. Soboty codziennie rano o godz. 8.00 tzw. Ciemna Jutrznia. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy Kościoła.

    W. Czwartek – o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament kapłaństwa i Eucharystii.  Adoracja Pana Jezusa do „ciemnicy” do godz. 22.00. Godzina Święta o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

    W. Piątek – w skupieniu i głębokiej zadumie przeżywamy tajemnicę naszego odkupienia dokonanego przez cierpienie i śmierć na krzyżu Syna Bożego. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Ceremonie wielkopiątkowe od godz. 18.00 (początek Drogą Krzyżową o godz. 17.00). Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązkowy jest post. Wszystkich wierzących od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość, a wszystkie osoby już pełnoletnie aż do 60 roku życia obowiązuje także post ścisły (czyli jeden posiłek do syta). Ofiary podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

     W. Sobota – to dzień ciszy, modlitwy i oczekiwania na zwycięstwo Pana. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do godz. 13.00. W tym czasie poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz.: 9, 10, 11 i 12, a w Boduszynie u Państwa Chudowolskich o godz. 11.30 (dla tych, którym trudno jest przybyć do kościoła). Strażakom powierzamy troskę o wystawienie wart przy Grobie Pańskim. I z góry dziękuję za ich posługę.

    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30 (zaraz po zachodzie słońca). Gromadzimy się przed kościołem. Przynosimy świece (proszę je zabezpieczyć przed kapaniem wosku). Przebieg tej najważniejszej liturgii Triduum: Liturgia światła, Orędzie paschalne, Liturgia Słowa, poświęcenie wodzy chrzcielnej, Liturgia eucharystyczna.

    Poranna Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Rozpoczęcie procesją, która bezpośrednio nawiązuje do liturgii Wigilii paschalnej. Proszę o przygotowanie feretronów i figurek do procesji.

     Dziękuję Panu Zbigniewowi Łobejko i jego Firmie za wykonane prace na parkingu.

      Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na sobotę 20 kwietnia, na godz. 13.00, prosimy: Beatę i Przemysława Zgierskich, Barbarę i Edwarda Małek, Beatę i Piotra Ślęzak, Edytę i Jerzego Dobosz,  Annę i Roberta Reder, Małgorzatę i Jarosława Dyś, Monikę i Michała Targońskich, Aldonę i Kacpra Krawczyk, Katarzynę i Viorela Hosman.   Osoby wolne prosimy o pomoc.

    Intencje Mszalne na Wielki Tydzień.

    Niech Pan Bóg nam błogosławi na ten święty czas.