Ogłoszenia Parafialne – XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2018 r.

    Dziękujemy Panu Bogu za odzyskaną przed stu lat Niepodległość Państwową. Stajemy z pokorą przed minionymi pokoleniami Polaków, ale i przed przyszłością Ojczyzny znaną samemu Bogu. Prośmy także o to, abyśmy naszym życiem, pracą i wiernością wartością, które wyrastają z Ewangelii, umieli przyczyniać się do prawdziwego rozwoju i jedności naszej Ojczyzny. Na koniec Mszy św. z dumą i radością rozmodlonych serc odśpiewamy jeszcze pieśń Boże Coś Polskę, a o godz. 12.00 w jedności z całą Polską, przy biciu dzwonów, odśpiewamy także hymn Polski.

   Dziękuję bardzo Ks. Krzysztofowi Ligockiemu za jego obecność pośród nas, za posługę i wygłoszone do nas kazanie. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za waszą ofiarność na szczytny cel budowy kościoła w Kaliszu.

Nabożeństwo wypominkowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.00.  Po Mszy św. wieczornej (o godz. 17.00) obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

       Obchody Liturgiczne tygodnia:

       Poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata - Bpa i Męczennika

       Wtorek – wspomnienie pierwszych Męczenników Polski

       Sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

     Spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich (SWŚ) odbędzie 15 listopada  (czwartek), początek o godz. 17.30 wspólną adoracją (wypominki), po Mszy św. (z homilią) dalsze spotkanie w salce parafialnej. W piątek comiesięczne, formacyjne i modlitewne spotkanie Wspólnoty Kościoła Domowego.

     W tym tygodniu założyliśmy nowe i bardzo wydajne oraz energooszczędne oświetlenie obrazu ołtarzowego, prezbiterium oraz figur M. Boskiej i św. Antoniego. Będziemy do niego dostosowywać oświetlenie w całym kościele. Prace te zostały wykonane gratisowo. Niektóre kinkiety lub żyrandole będziemy czasem wyłączać. Odmalowane także zostały pomieszczenia i klatka schodowa w dzwonnicy. Całościowy koszt tych prac to prawie 4 200 zł.

     Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę 17 listopada na godz. 9.00 zapraszamy: Zofię i Ryszarda Urbanów, Małgorzatę i Marcina Żmudów, Edytę i Pawła Wetoszków, Annę i Mariusza Styrnik, Barbarę i Henryka Szewczyk, Tadeusza Rybka.

     Intencje Mszy św.

     Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych łask Bożych na ten świąteczny czas oraz na kolejne dni rozpoczętego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.

                                                                                         Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz