Kolęda 2017/2018

 

Czwartek  28 grudnia 2017,  od godz. 13.00

Kolonia Łagiewniki      (od PP. Nieznaj do PP. Rychlik)                  

Kolonia Łagiewniki      (od PP. Waszkiewicz 46d  do bloku)            

 

Piątek 29 grudnia 2017, od godz. 13.00

Boduszyn  (od PP. Kowalczyków po prawej stronie do PP. Pietrasów)                

Boduszyn  (od PP. Ziemichód, wzdłuż głównej drogi doPP. Kowalczuk nr 4b)

Boduszyn   (po lewej stronie do PP. Oblak nr 1)                           

 

Sobota 30 grudnia 2017,  od godz. 9.00

Łagiewniki (od PP. Gawrońskich do PP. Mogielnickich)                

Łagiewniki (od PP. Rarak do P. Alfredy Urban)                              

Zagrody   (od PP. Michalskich)                                                       

 

Wtorek 02 stycznia 2018, od godz. 16.00

Łysaków (Wymysłów) –  (od PP. Bondos do PP. Choinów  )          

Łysaków (Wymysłów) – (od PP. Siptów do PP. Urbanów)             

Kol. Pliszczyn k. szkoły – (od PP. Szewczyków do PP. Szewczyków)

 

Środa 03 stycznia 2018, od godz. 16.00

Baszki  (od PP.  Staszewskich)                                 

Baszki  (od PP. Szewczyków)                       

Baszki  Nowe  (od PP. Lęgieć)                                                         

 

Czwartek 04 stycznia 2018, od godz. 16.00

Kol Łysaków   (od PP. Sadurów do PP. Krupińskich)                   

Kol Łysaków   (od PP. Wolińsich do PP. Murawskich)                  

Lublin   (ul. Zagrodna oraz  PP. Kuśpit i Skiba)                              

 

Piątek 05 stycznia 2018, od godz. 16.00

 Łysaków (Pólka) – (od PP. Majewskich do PP. Basso)                              

 Łysaków – (od PP. Jaworskich do PP. Komorowskich)                 

 

Sobota 06 stycznia 2018 (Uroczystość Trzech Króli), od godz. 13.00

Pliszczyn Wschód  (od PP. Rycek do PP. Szewczyków)                   

Pliszczyn Wschód  (od PP. Dudek do PP. Pietrzak)                        

Pliszczyn Góry od mostu                                                        

 

Niedziela 07 stycznia 2018, od godz. 13.00

Lublin, ul. Łysakowska  oraz  PP. Bondos                                         

Lublin, ul. Pliszczyńska (za obwodnicą – od PP. Bicz)           

Lublin, ul. Torowa i Pliszczyńska  (przed obwodnicą – od PP. Lis)  

 

Poniedziałek 08 stycznia 2018, od godz. 16.00

Kol. Pliszczyn  (od PP. Miedziocha  do PP. Jabłońskich)                

Kol. Pliszczyn  (od PP. Kuśpit do PP. Górskich)                 

 

 Wtorek 09 stycznia 2018, od godz. 16.00

Pliszczyn –  (od PP. Urban (Pliszczyn 77b) do PP. Duńka)             

Pliszczyn –  (od PP. Ulińskich  do PP. Gach)                      

Pliszczyn –  (od PP. Kędrów do PP. Banaś)                                    

 

Środa 10 stycznia 2018,   dzień wolny od kolędy

 

Czwartek 11 stycznia 2018, od godz. 16.00

 Kolonia Pliszczyn (od PP. Pytka nr 136 b  do PP. Mrozików)

Kolonia Pliszczyn (od PP. Woś do PP. Wolińskich)

 

Piątek 12 stycznia 2018, od godz. 16.00

 

Kolęda uzupełniająca  (wcześniej należy zgłosić)

 

 Sobota 13 stycznia 2018, od godz. 9.00

Kolonia Pliszczyn  (od PP. Aksamirskich   do PP. Oseńko)

Kolonia Pliszczyn  (od PP. Kwiatkowskich, nr 101- do PP. Kowalskich – nr 5F) Kolonia Pliszczyn  (od PP. Podleśny do PP. Andrzejewskich – nr 166)      

 

 Program  z powodu nadzwyczajnych okoliczności może ulec zmianie.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

w Parafii  p.w. Najśw. Serca Jezusowego w Pliszczynie

w dniach od 17 do 19 grudnia 2017

  

NIEDZIELA – 17 grudnia

8.30              - Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00         - Msza św. z nauką dla wszystkich

                  - Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych

17.00         - Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00         - Nauka dla młodzieży

 

 PONIEDZIAŁEK – 18 grudnia –  Dzień Spowiedzi

  8.00         - spowiedź

  8.30         - Msza św. z nauką dla chorych i starszych;  Sakrament namaszczenia chorych

16.30         - Spowiedź

17.00         - Msza św. z nauką dla wszystkich

18.30         - Spowiedź

19.00         - Msza św. z nauka dla wszystkich

 

 WTOREK -  19 grudnia

  8.30         - Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00         - Msza św. (roratnia) z nauką dla wszystkich

19.00         - Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Wtorek - spotkania rekolekcyjne dla dzieci (szkoła podst. i gimnazjum)

10.00         - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci, klasy: I do IV

                  - Spowiedź dla dzieci klasy IV; dzielenie się opłatkiem  

11.00         - Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas: od V do VII, oraz dla klas gimnazjalnych

11.20         - Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej

11.40         - Msza św., zakończenie i dzielenie się opłatkiem 

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada  2017, w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie miała miejsce Msza św. dziękczynna za 60.lat obecności Księży Sercanów na uroczej lubelskiej ziemi. Msza św. była poprzedzona prezentacją multimedialną przedstawiającą początki i rozwój klasztoru Księży Sercanów. Nakreśliła także historię wspólnoty parafialnej.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada  2017

 

Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. dziękczynną na godz. 11.00. Okazją do naszej wspólnej wdzięczności Boskiemu Sercu Jezusa jest jubileusz 60.lecia obecności Księży Sercanów w Pliszczynie.

Mszy św. przewodniczy Wikariusz Prowincjalny Ks. Sławomir Knopik. Homilię wygłosi Ks. Jacek Szczygieł. Obecni będą liczni goście, a przede wszystkim Wspólnota Ludu Bożego, która od tylu już lat – razem z Księżmi Sercanami - współtworzy to wielkie dzieło głoszenia miłości Jezusowego Serca. Przybliży to w dużej mierze prezentacja multimedialna przed Mszą św. (od godz. 10.30).

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu.

                                                                              Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

wybory 03 grudnia 2017 rok

Z podanej listy oddajemy czytelny głos (nie podpisujemy) na dwóch kandydatów:

  1. Piotr Szewczyk (Pliszczyn)
  2. Włodarczyk Rafał (Kol. Łagiewniki)
  3. Marzena Żeleźnik (Baszki)
  4. Andrzej Aksamirski (Kol. Pliszczyn)
  5. Agata Jemielniak (Kol. Pliszczyn)
  6. Stanisław Pytka (Kol. Pliszczyn)
  7. Marta Torbicz (Boduszyn)
  8. Bartłomiej Siedlecki (Lublin)
  9. Mariusz  Łobejko (Pliszczyn)
  10. Bartłomiej Paprocki (Łysaków)
  11. Andrzej Komorowski (Łysaków)
  12. Marian Kuśpit (Lublin)
  13. Jolanta Dudziak (Kol. Pliszczyn)
  14. Małgorzata Morawska (Łysaków)
  15. Piotr Krasoń (Baszki)
  16. Mariusz Morawski (Łagiewniki)
  17. Piotr Rycek (Łysaków)
  18. Bartosz Pytka (Kol. Pliszczyn)
  19. Barbara Granat (Boduszyn)
  20. Jakub Mruk (Zagrody)