Rekolekcje, to dla stypendystów czas wyjątkowy, dający ogromne możliwości lepszego poznania Pana Boga, pogłębienia wiary, rozmyślania nad swoim życiem i podjęcia konkretnych postanowień na przyszłość.

Było naszą ogromną radością, że rekolekcje przeżywaliśmy w pierwszych dniach Wielkiego Postu. Dzięki temu mogliśmy nabrać nowych sił duchowych, by z czystym sercem przeżywać czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Podczas rekolekcji uczestniczyliśmy codziennie we Mszy św., w adoracji wynagradzającej i innych okolicznościowych nabożeństwach. Mieliśmy też możliwość wysłuchania konferencji tematycznych, uczestniczyć w spotkaniach dyskusyjnych i integracyjnych. Bardzo głęboko przeżyliśmy Drogę krzyżową, którą odprawialiśmy, idąc od domu rekolekcyjnego na parafialny cmentarz. W trakcie rekolekcji mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować całej wspólnocie Księży Sercanów w Pliszczynie za bardzo ciepłe przyjęcie, a szczególnie ks. Franciszkowi za skierowane do nas słowo Boże, za cierpliwe udzielanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania i za spędzony razem z nami czas. Wracając do swoich codziennych obowiązków, jesteśmy napełnieni Bożą mocą, miłością i konkretnymi postanowieniami na Wielki Post.

Tanya Mukhina

źródło: dfjp2.pl